Tronditëse/ Vajza telefonoi babain e saj para se të humbte jetën nga rrëshkitja e dheut

Tronditëse/ Vajza telefonoi babain e saj para…

Babai i një gruaje rreth të 30-tave tregoi se si ajo i telefonoi për ndihmë kur toka filloi të thyhej në kodrën sipër saj, por ai nuk ishte në gjendje ta shpëtonte.

I saj ishte një nga pesë trupat e gjetur nga shpëtimtarët, por të paktën nëntë persona janë ende të zhdukur në ishullin pranë Napolit.

Përroi i baltës dhe mbeturinave shkatërroi shtëpitë dhe tërhoqi makinat në det.

Ai pasoi ditë të tëra shiu të pamëshirshëm në Italinë jugore, por tani që moti është ulur, shkalla e shkatërrimit po bëhet e qartë.

Më shumë se 100 zjarrfikës, si dhe zhytës dhe njësi tokësore, janë vendosur në Ischia në përpjekje për të pastruar rrugët e shpërndara me mbeturina.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit