Trump e refuzon llogarinë e rikthyer nga Musk

Trump e refuzon llogarinë e rikthyer nga…

Donald Trump tha të shtunën se nuk kishte interes të rikthehej në Twitter edhe pse një shumicë e vogël votoi në favor të rikthimit të tijin.  

Pak më shumë se 15 milionë përdorues të Twitter votuan në sondazh, ndërsa 51.8% që votuan në favor të rikthimit të tij.

Llogaria e Trump në Twitter, e cila kishte mbi 88 milionë ndjekës përpara se ajo të mbyllej mbyllje më 8 janar 2021, filloi të grumbullonte ndjekës dhe kishte afro 100,000 ndjekës deri në orën 22:00 të së shtunës. Disa përdorues fillimisht raportuan se nuk ishin në gjendje të ndiqnin llogarinë e rivendosur të shtunën në mbrëmje.

“Unë nuk shoh ndonjë arsye për këtë,” tha Trump përmes një videoje kur u pyet nëse ai kishte në plan të kthehej në Twitter nga një panel në takimin vjetor të lidershipit të Koalicionit Republikan Hebre.

Ai tha se do të qëndrojë me platformën e tij të re “Truth Social”, aplikacionin e zhvilluar nga startup-i i tij “Trump Media & Technology Group” (TMTG), për të cilin ai tha se kishte një angazhim më të mirë të përdoruesve sesa Twitter dhe po shkonte “duke parë mirë”.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit