Turqia nuk gjen qetësi/ Sërish lëkundje të forta tërmeti

Turqia nuk gjen qetësi/ Sërish lëkundje të…

Një tjetër lëkundje e fuqishme ka tronfitur Turqinë dhe Sirinë pasditen e sotme (e enjte 23 shkurt 2023).

Instituti Euro-Mesdhetar raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9, epiqendra 18 kilometra në jug të Antakeisë, kurse thellësia fokale është 10 kilometra.

Sderi në këto momente nuk raportohet për njerëz të lënduar nga ky tërmet..

Provinca e  Hatay, është një nga provincat më të prekura nga dy tërmetet apokaliptikë me qendër Kahramanmaras. Të hënën e kaluar kanë ndodhur edhe dy tërmete të tjera me magnitudë 6.4 dhe 5.8 ballë, me 3 minuta diferencë. 

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit