Turqia “provokon” sërish, 19 avionë luftarakë shkelin hapësirë ajrore greke

Turqia “provokon” sërish, 19 avionë luftarakë shkelin…

Tensionet Greqi-Turqi vijojnë ende ndërsa raportohet se sot ka pasur disa shkelje të hapësirës ajrore greke mbi Egje nga avionë luftarakë dhe dronë turkë.

Mësohet se në total 19 avionë, 8 prej tyre të armatosur kanë shkelur hapësirën ajrore greke, mbi Egjeun Verilindor, Qendror dhe Juglindor.

Sipas informacionit të dhënë nga GEETHA, avionët turq janë kapur në përputhje me rregullat ndërkombëtare, por megjithatë pala greke mbetet e shqetësuar.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit