U akuzua për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, Gjykata shtyn seancën për Arbër Paplekajn

U akuzua për vrasjen e Pjerin Xhuvanit,…

Ngjarja ndodhi pak ditë para zgjedhjeve të 25 prillit 2021. Pjerin Xhuvani dyshohet se mbeti i vrarë në Elbasan pasi u qëllua me armë nga Arbër Paplekaj, shoqëruesi i kreut të listës së Partisë Demorkatike, Gazmend Bardhi.

Gjykata ka vendosur shtyrjen e gjyqit ndaj Arber Paplekaj dhe të përfshirëve të tjerë në ngjarje. Mësohet se shkak është bërë mos njoftimi në kohë i avokatit të njërit prej të plagosurve Emiljano Prengës. Mësohet se as Paplekaj nuk ka qenë i pranishëm në seancën e sotme.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit