U dënua me burg, bashkëpunëtori i vrasjes së Behar Sofisë shfaqet i përlotur

U dënua me burg, bashkëpunëtori i vrasjes…

Gjykata ka dënuar me burg të dyshuarin si bashkëpunëtor në vrasjen e Behar Sofisë, shtetasin Bujar Lezaj. Mësohet se gjatë momentit kur gjykata i ka komunikuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, Lezaj është përlotur. Sipas Prokurorisë, Lezaj ka siguruar armën dhe biçikletën. Kujtojmë se Behar Sofia u vra në shkurtin e këtij viti, pranë Piramidës, në qendër të Tiranës. Ndaj Lezës rëndojnë akuzat e  “Vrasjes me paramendim” dhe “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”, kryer në bashkëpunim si pjesë e një grupi kriminal.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit