U gëzuat se mbaroi 2020? Del parashikimi i Baba Vangës, ja ç’pritet të ndodhë në 2021

U gëzuat se mbaroi 2020? Del parashikimi…

Në një situatë kur bota është duke u përballur me një pandemi që u ka marrë jetën më shumë se një milion personave dhe teoritë konspirative për koronavirusin janë të shumta, edhe interesi për parashikimet e bullgares së njohur me nofkën “Baba Vanga” është shtuar ndjeshëm.

Por para se të kalojmë te parashikimet për Vitin e Ri 2021, i hedhim një sy atyre që ishin parashikuar për këtë vit dhe çfarë është realizuar.

“Presidenti i SHBA, Donald Trump do të vuajë nga një sëmundje në vitin 2020 dhe ai i Rusisë, Vladimir Putin do t’i mbijetojë një sul’mi. Ndërsa Europa do të përballet me një sul’m ki’mik nga ek’strem’istët mys’lima’në”.

Nga të tre këto parashikime, vetëm ai për Donald Trump u “afrua më shumë”, duke qenë se Presidenti amerikan kaloi koronavirusin, duke qëndruar disa ditë në spital.

Ndërkohë, për vitin 2021 Baba Vanga ka parashikuar:

“Bota do të pësojë katastrofa, ndërsa një “dragua” i fortë do të kapë njerëzimin. Shumë e kanë interpretuar “dragoin” si një mbizotërim të Kinës në botë./Meganews

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit