U gjet me 3 armë, detaje të reja nga arrestimi i Pjetër Pecanit

U gjet me 3 armë, detaje të…

Detaje të reja janë zbuluar nga arrestimi i Pjetër Pecanit nga Forcat e Operacionales në Fier.

Sipas informacioneve, raportohet se Pecani i janë gjetur 3 automatik dhe pistoleta. 

Kujtojmë se Pecani akuzohet për një vrasje të dyfishtë të ndodhur më 18 shkurt 2011.

Ai ishte pronar i  kompanisë së betonit “Paçani Sh.p.k” ne Laç ndersa sipas Gjykatës së Tiranës është autor i vrasjes së Ndoc Zymajt dhe Vlash Gjeçit ne autostraden Laç – Fushë krujë.

Dyshohet se shkak i këtij krimi të dyfishtë ka qenë një kontratë huamarrje mbi 100 mijë euro.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit