U kapën me 1.5 ton drogë, shqiptarët: Na thanë se janë thasë, nuk njohim blerës dhe shitës

U kapën me 1.5 ton drogë, shqiptarët:…

Autoritete në Turqi kanë dënuar 3 shqiptarë, ndërsa akuzohen për transportin e 1.5 tonëve drogë në zonën Mugala. Sipas të arrestuarit kanë mohuar përfshirjen e tyre duke thënë se nuk njihnin as shitësin dhe as blerësin ndërsa sa i përket transportit të lëndës narkotike kanë deklaruar se vetëm u është thënë se do të transportonin disa thasë.

Mediat kanë konfirmuar se droga ka ardhur në rrugë detare edhe ishte fshehur në një zonë pyjore deri në mometin që do të niste transporti i saj fillestar. Deri më tani janë arrestuar 3 persona të dyshuar dhe janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale 3 pistoleta.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit