Uzuni nga minuta e parë, njihuni me formacionin e Kombëtares Shqiptare përballë Ishujve Faroe

Uzuni nga minuta e parë, njihuni me…

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit do të luaj mbrëmjen e sotme ndeshjen e fundit në Grupin E për kualifikimet për EURO2024.

Trajneri Sylvinho ka publikuar formacionin e Kombëtares, ku ka 5 ndryshime nga ndeshja e fundit me Moldavinë. Nje fanelë titullari dotë ketë Strakosha, Balliu, Bare, Uzuni dhe Daku.

Kështu, mungojnë emra të rëndësishëm si Berisha, Hysaj, Ramadani, Seferi e Cikalleshi, me ndryshimet që kanë prekur çdo repart të kuqezinjve për këtë sfidë.

FORMACIONET ZYRTARE

SHQIPËRIA: Strakosha, Balliu, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj, Asllani, Bare, Asani, Bajrami, Uzuni, Daku

Trajner: Silvinjo

ISHUJT FAROE: Lamhauge, Danielsen, Faero, A. Edmundson, Davidsen, Bjartali, Joensen, Andreasen, Hendrikson, J. Edmundson

Trajner: Hakan Erikson

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit