Vajza 3-vjeçare u përdhunua dhe u vra, pasi nëna e shkëmbeu me kokainë

Vajza 3-vjeçare u përdhunua dhe u vra,…

Kur 3-vjeçarja Luz Maida u zgjua nga nëna e saj në mes të natës dhe u shty në krahët e një burri të çuditshëm, ajo nuk mund të kuptonte se çfarë po ndodhte. Vajza e vogël dyshohet se sapo ishte shitur nga nëna e saj, Aurelia Salinas, tek i dashuri i saj drogaxhi. 

Salinas, 42 vjeç, thuhet se ka bërë shkëmbimin me 30 copë kokainë crack, me vlerë rreth 12 dollarë. Ajo që policia thotë se ka ndodhur më pas është vërtet e paimagjinueshme.

Akti i paimagjinueshëm, i cili ndodhi në Pedro Juan Caballero, kryeqyteti i Paraguajit, u filmua në CCTV dhe tregon me zemërthyeshmëri të vogël Luzin duke u përpjekur të shkëputet nga rrëmbyesi i saj.

Luz mund të shihet e veshur me një fustan blu të zbukuruar me personazhet “Frozen” të Disney-t, ndërsa burri ecën në një shteg të pistë me atë të shtrirë mbi supe. Ai mund të shihet duke e goditur atë me dorën e tij të lirë për t’i ndalur të bërtiturat. 

Pak më shumë se 24 orë më vonë, trupi i vajzës u gjet nga fqinjët e tmerruar brenda një shtëpie të braktisur. Kufoma e saj u gjet e mbuluar me një këmishë dhe e vendosur në majë të një shtrati pasi tregtari, i cili nuk është emëruar, thuhet se përdhunoi dhe vrau 3-vjeçaren. 

Nga të dhënat e para dyshohet se 3-vjeçarja është mbytur. Vendasit të tërbuar u përpoqën të linçonin Salinas ndërsa ajo po arrestohej, pasi dyshohet se rrëfeu përfshirjen e saj në vrasjen e vajzës së saj në polici. Më vonë ishte edhe i dashuri i saj, 17-vjeçar që rrëfeu vrasjen./ NYP

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit