Vajza e fermerit: Xhaxhi Edi kur t’i blesh dhurata Zahos, mendo edhe për ne që s’kemi lekë

Vajza e fermerit: Xhaxhi Edi kur t’i…

Përmbytja e shumë tokave bujqësore të shkaktuara nga reshjet e fundit të shiut, kanë hapur probleme te prodhimet dhe kanë ngritur një shqetësim tek fermerët. Dëme të mëdha janë regjistruar edhe për fermerët e luleshtrydhes në Kafaraj të Njësisë Administrative, Frakull. Këta të fundit janë ngritur në protestë, teksa ajo që ra në sy, ishte thirrja e një vajze të vogël të një prej fermerëve për kryeministrin.

Vajza e fermerit

Xhaxhi Edi Rama kur t’i blesh djalit tënd Zahos dhurata për vitin e ri mendo edhe për të gjithë fëmijët e baballarëve që nuk kanë lekë të blejnë dhurata.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit