Vdekja e të riut gjatë shoqërimit në komisariat, qytetarët protestë: Stop ekzekutimit të shqiptarëve!

Vdekja e të riut gjatë shoqërimit në…

Qytetarët kanë njoftuar ditën e sotme një protestë në orën 20:00 para Ministrisë së Brendshme. Kjo protestë vjen pas vdekjes së Laer Kurtit më 19 tetor. Ky i fundit vdiq në komisariat, pas shoqërimit në polici.

“Boll më me padrejtësinë. Stop ekzekutimit të shqiptarëve”, thuhet në pankartën e shpërndarë.

Sipas ekspertizës ai vuante nga epilepsia dhe gjatë kohës kur po vraponte për t’u larguar nga policia ka gëlltitur një qese plastike me kokainë.

Disa njerëz mendojnë se ky verision nuk është i vërtetë. Dyshojnë se policia ka ushtruar dhunë ndaj të riut.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit