VIDEO/ E pabesueshme, Italiani kalon me aeroplan në tunel

VIDEO/ E pabesueshme, Italiani kalon me aeroplan…

Darko Costa, një 41 vjeçar, kampion kombëtar në akrobaci dhe pjesë e skuadrës së garave të Red bull Air Race, drejtoi një Aviko Edge 540 përmes tunelit Çatalca në Stamboll. Ai arriti të kalonte një aeroplan, në një tunel të ndërtuar për makina.

Costa, i cili ka bërë më shumë se 5000 orë fluturimi, dha spektakël me performancën e tij. Projekti kërkoi një studim 12 mujor, por u mbajt rreptësisht sekret.

Shoferi italian hyri në *nivel me asfalt* dhe duhej të menaxhonte një strukturë të përkryer horizontale duke e mbajtur Aivko Edge në qendër të tunelit, sepse e ndante nga muret një diferencë vetëm 4 metra.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit