Vodhën makinat me vlerë 60 mijë euro, arrestohen "skifterët" shqiptarë në Gjermani

Vodhën makinat me vlerë 60 mijë euro,…

Arrestohen dy shqiptarë në Gjermani.

Të rinjtë shqiptarë, të moshave 25 dhe 26 vjeç, vodhën dy makina të një kompanie të cilat arrinin në vlerën e 60 mijë eurove.

Referuar mediave gjermane, të rinjtë jo vetëm që vodhën mjetet, por ata tentuan që të vjedhin edhe një bankomat.

Ata nuk arritën të vidhnin por i shkaktuar një dëm prej mbi 20 mijë eurosh.

Tashmë pritet që shqiptarët të dalin para trupit gjykues dhe të njihen me masën.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit