Vrasja e 21-vjeçarit Rama nga policia, procedohet penalisht një nga efektivët

Vrasja e 21-vjeçarit Rama nga policia, procedohet…

21-vjeçari Aldi Rama, qëllua nga policia pasi qëlloi me armë për vdekje oficerin Saimir Hoxha. Ngjarja ka ndodhur shtatorin e vitit të kaluar.

Efektivi i Policisë së Lezhës, Myrteza Mehmeti, është proceduar penalisht me akuzën e kryerjes së veprimeve arbitrare gjatë detyrës ndaj 21-vjeçarit.

Myrteza Mehmeti e ka mohuar akuzën e ngritur ndaj tij, por prokuroria ka provuar keqtrajtimin e 21-vjeçarit Aldi Rama gjatë momentit të kontrollit të të riut. Rama ishte ndaluar me lëndë narkotike dhe armë të ftohtë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit