Vrasja e 23 vjeçares nga ish burri, reagimi i fortë i gazetares: Të arrestohet nëna dhe të afërmit e Elton Metajt

Vrasja e 23 vjeçares nga ish burri,…

Vrasja e 23 vjeçares nga ish bashkëshorti i saj Elton Metaj, ka nxitur një reagim të fortë në opinion publik. Gazetarja Laureta Roshi përmes një reagimi ka kërkuar arrestimin e nënës dhe të familjarëve të autorit, pasi sipas saj ata kanë nxitur vrasjen. Autori Elton Metaj qëlloi për vdekje me kallashnikov ish-gruan e tij Sabrina Bengaj, me të cilën ishte në proces divorci.

 “Nje vit me pare ai shkoi ne oborrin e shtepise se saj dhe tentoi vetvrasjen si presion qe ajo ti jepte vajzen dhe te kthehej me te. Duke paragjykuar poziten e Sabrina Bengajt familjaret e tij e mbrojten. Ndaj them se reagimi i tyre e mbeshteti instiktin e vrasesit. Ndaj bashke me autorin e krimit te arrestohen edhe mamaja e tij e te afermit qe nxiten krimin. Krimi mbi Sabrinen nuk ka nje autor”, ka shkruar gazetarja.

Postimi i plotë i gazetares:

Krimi i rende i paralajmeruar 1 vit me pare

Krimi i rende mbremjen e djeshme ne Zhupan te Fierit ka viktime 23 vjecaren Sabrina Bendaj nenen e nje vajze te mitur. Autori Elton Metaj 31 vjec u arrestua 3 ore pas krimit ne pyllin e Peshtanit afer baneses se tij. Nje vit me pare ai shkoi ne oborrin e shtepise se saj dhe tentoi vetvrasjen si presion qe ajo ti jepte vajzen dhe te kthehej me te.

Duke paragjykuar poziten e Sabrina Bengajt familjaret e tij e mbrojten. Ndaj them se reagimi i tyre e mbeshteti instiktin e vrasesit. Ndaj bashke me autorin e krimit te arrestohen edhe mamaja e tij e te afermit qe nxiten krimin. Krimi mbi Sabrinen nuk ka nje autor..

Elton Metaj e vrau ish bashkshorten kur ajo ishte kthyer nga puna dhe ushqehej. vrasja nuk ka shkak eshte krim ne nje mjedis mbytes ku familja eshte cullak ne mbijetese . Ne foto viktima dhe vellai i saj me bluz blu, autori dhe shtepia e tyre.

Armando Bengaj tregoi pas ngjarjes se rende se motra kish vdekur nga plumbi ne mushkri. Autori i krimit perdori poziten e ish bashkshortit qe donte femijen dhe s pranonte dot qe Sabrinen nuk e kishte prone..ishte ish bashkshhortja.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit