Vrasja e 41-vjeçares shqiptare, familja rrëfen detajet e rënda

Vrasja e 41-vjeçares shqiptare, familja rrëfen detajet…

Gjeorgjia Murati është 41-vjeçarja që u vra nga partneri i saj grek. Familja e së ndjerës ka bërë me dije se Gjeorgjia u vra nga partneri, në bashkëpunim edhe me shokun e tij, tanimë të dy të arrestuar. 41-vjeçarja ishte në një lidhje me partnerin e saj të akuzuar.

Këto elementë tregojnë sjelljen manipuluese të këtij njeriu ndaj Gjeorgjisë dhe një “shpëlarje truri” e përgjithshme që kishte krijuar një varësi emocionale absolute. Ajo që familja di nga njerëzit që panë trupin e saj, është se lëndimet ishin veçanërisht të rënda dhe mjaft mizore. Vrasja e saj u bë me një formë që dëshmon se ka pasur urrejtje. Kjo tregon intensitetin e lëndimeve. Edhe rruaza e qafës së mitrës u shkatërrua, përtej zonës së qafës së mitrës”, tha avokatja.

Partneri 39-vjeçar i shqiptares këmbënguli se ai nuk kishte asnjë përfshirje në vrasje dhe se ishte në gjumë natën fatale.

 “Gjeorgjia ishte i vetmi person që kisha në botë. Nuk do të rrëfej për diçka që nuk e kam bërë. Atë natë mora tre pilula gjumi dhe nuk kuptova asgjë, të nesërmen u zgjova në mëngjes. Nuk jam unë ai që paraqitet në video ”, tha ai përballë fakteve që dëshmonin lëvizjet e tij para dhe pas vrasjes.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit