Vrasja e Pëllumb Metës, grupi hetimor i Durrësit hap pistën e re: Dyshohet gruaja

Vrasja e Pëllumb Metës, grupi hetimor i…

Më 10 shkurt në Shënavlash të Durrësit u gjet i pajetë pasi u raportua i zhdukur, 50 vjeçari Pëllumb Meta. Ne fillim për ngjarjen u arrestua e bija, Hygerta Meta, por më pas djali i madh, Hysen Meta tha se ishte ai autori i ngjarjes. Në pranga ranë të dy fëmijët bashkë me djalin e vogël të Pëllumbit, Amarildon pasi dhe ai ka ndihmuar në vrasjen e babait. Ñdërkohë drklarata kontradiktore të fëmijëve kanë bërë që rrethanat e ngjarjes të mbete të paqarta.

Burime pranë prokurorisë së Durrësit bëjnë me dije se një pistë e hapur hetimi, që nuk përjashtohet mbetet dhe se autorja e krimit mund të ketë qenë bashkëshortja, Blerina Meta prandaj janë kryer përgjime. Por ende nuk është prerë urdhërarrest ndaj saj. Një version tjetër që dyshohet për vrasjen, është ai i fshehjes së ndonjë problematike tjeter dhe jo asaj të fejesës pa dëshirë. Ndoshta një sekret që nuk duhet te dilte nga familja.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit