Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Apeli rikthen në punë 6 efektivë

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Apeli rikthen në…

Apeli Durrëës ka rikthyer në detyrë 6 efektivët e “Shqiponjave” të përfshirë në ngjarjen e 21 prillit në elbasan, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani.

Ata akuzoheshin për shpërdorim detyre dhe ishin pezulluar nga detyra. Në 21 prill të vitit 2021, gjatë një përplasje me armë mes dy grupimeve politike mbeti i vrarë mjeku Pjerin Xhuvani.

Gjithashtu mbetën të plagosur 4 persona të tjerë mes të cilëve një punonjëse policie. Pas ngjarjes, në polici u vetë dorëzua si autor i krimit Arbër Papleka.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit