Vrau bashkatdhetarin për hesape të trafikut të drogës, 30 vite burg për shqiptarin

Vrau bashkatdhetarin për hesape të trafikut të…

Gjykata e Brabantit Flaman në Leuven, Belgjikë ka dënuar me 30 vite burg 39-vjeçarin shqiptar, Afrim Mema, akuzohet për një vrasje në Strombeek-Bever në Belgjikë. Ai ka vrarë bashkëatdhetarin e tij, Edit Mema. Edhe pse kanë të njëjtin mbiemër, Afrimi dhe Editi nuk kanë lidhje me njeri-tjetrin.

Vrasja e Edit Memës ndodhi më 8 prill 2020 në një piceri në Strombeek-Bever, në entin Grimbergen. Ai ishte kreu i një bande kokainë dhe u vra në Strombeek-Bever. Juria refuzoi pretendimet për nxitje ose vetëmbrojtje të Afrim Memës.

Ngjarja kishte lidhje me trafikun e drogës dhe më pas u zbulua se pronari i picerisë që mbeti i vrarë ishte kreu i një organizate drogë. 12 anëtarët, kryesisht shqiptarë dhe bullgarë, importonin dhe eksportonin kokainë nga Strombeek-Bever. Ata kanë tregtuar të paktën 84 kilogramë kokainë.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit