Zbardhen detaje të reja nga vrasja e Nikulajt, dyshohet se portugezi ndodhet në Greqi

Zbardhen detaje të reja nga vrasja e…

Prova të reja kanë dalë në dritë për vrasësin me pagesë që ekzekutoi biznesmenin Ardian Nikulaj në Shëngjin. Dyshohet se portugezi Saraiva, vijon të jetë në Greqi.

Referuar sistemit TIMS- portugezi, ka dalë nga territori i Shqipërisë një ditë pasi ekzekutoi Nikulajn.

Ai ka hyrë në Kapshticë më datë 20 Prill, ndërsa sipas autoriteve greke që prej asaj dite, ai nuk e ka dalë nga shteti grek.

Përveç portugezit në kërkim për atentatin e 19 prillit vijon të jetë edhe shtetasi anglez Herry Simson.

Një ditë më parë në pranga përfunduan Edmond Haxhia dhe 3 shtetas anglezë të cilët dyshohet se janë të përfshirë në vrasjen e 50 vjeçarit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit