Zbarkon në Rinas Angela Merkel, blindohet kryeqyteti

Zbarkon në Rinas Angela Merkel, blindohet kryeqyteti

Zbarkon në Rinas avioni i Angela Merkel, teksa është pritur nga  ministrja e jashtme Olta Xhaçka. Merkel ndodhet në vizitën e saj të dytë zyrtare në vendin tonë, pas asaj të mbajtur në vitin 2015. Xhaçka i ka uruar mirëseardhjen kancelares gjermane dhe përmes një postimi në rrjete sociale shpreh mirënjohjen për mbështetjen e Merkel për integrimin europiam të Ballkanit Perëndimor, si dhe për forcimin e bashkëpunimit dhe zhvillimin e rajonit tonë. Pas mberritjes Merkel nuk i jep dorën asnjë prej të pranishmëve, duke i përshëndetur me kokë mikëpritësit.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit