Zbulohen emrat e bashkëpuntoreve në skenën e dhunshme ndaj të moshuarës

Zbulohen emrat e bashkëpuntoreve në skenën e…

Mësohen dhe dy emrat e vajzave të tjera, bashkëpuntore në ngjarjen e rëndë të dhunës ushtruar ndaj një të moshuare. Altina Rezhepi dhe Remzie Kuqi, janë punonjëset që filmuan duke qeshur skenën makabër ndaj të moshuarës në azil.

Autorna Pelajn, është infermierja që dhunon të moshuarën duke e goditur me shpulla dhe grushta, ndërsa vajzat e tjera filmojnë duke e konsideruar si një ‘skenë të denjë’, për të qeshur.

Të treja punonjëset e institucionit “Orenda” në Pejë, janë vënë në prangat e policisë për të marrë dhe dënimin e merituar. Kujtojmë se e moshuara e cila vuante nga Alzhaimeri, është nëna e dëshmorit të UÇK-së, Taulant Nuraj

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit