Zbulohen raste të reja të variantit të ri të Covid në Spanjë

Zbulohen raste të reja të variantit të…

Katër raste të variantit të ri të COVID janë identifikuar në qytetin spanjoll të Madridit në Spanjë.

Sipas The Guardian, të katër rastet përfshinin njerëz të cilët kohët e fundit erdhën nga Mbretëria e Bashkuar.

 “Pacientët nuk janë të sëmurë rëndë, ne e dimë që ky lloj është më i transmetueshëm, por nuk shkakton sëmundje më serioze”, tha zëvëndës-shefi i shëndetësisë i qeverisë rajonale të Madridit, Antonio Zabataro.

Spanja pranoi dozat e para të vaksinës Pfizer-BioNTech dhe pritet që nga e diela të fillojë vaksnimet.

 

burimi: boldnews

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit