Zbulohet lidhja e autorit me 8 vjeçarin e vrarë në Fier, thellohet misteri

Zbulohet lidhja e autorit me 8 vjeçarin…

Detaje të tjera janë zbuluar nga ngjarja në Fier, të cilat e thellojnë edhe më tej ngjarjen tragjike. 8-vjeçari i vrarë nga Klodian Çalamani ishte nipi i Florian Vasiut, me të cilin 15 Thellohet akoma më shumë mister i vrasjes makabre në Fier. 8-vjeçari i vrarë nga Klodian Çalamani ishte nipi i Florian Vasiut, me të cilin 15 vite më parë kishin rrëmbyer dhe torturuar për 20 minuta një 16-vjeçare.Shkak i kësaj ishte bërë ngacmimi i përsëritur i Florianit ndaj vajzës atëherë 16 vjeçe, e cila ndiqte vitin e dytë në gjimnazin “Perikli Ikonomi” në Fier.

Bezdisjet e herëpashershme që Floriani kishte kryer ndaj 16-vjeçares N.R., ishin vërë re rastësisht nga i dashuri i saj, E.N. nga Fieri, i cili e kishte takuar atë duke i thënë që të mos e shqetësonte më të dashurën e tij.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit