Zvicra fiton ndeshjen, Shaqiri asiston dhe Xhaka drejton

Zvicra fiton ndeshjen, Shaqiri asiston dhe Xhaka…

Zvicra ka arritur të fitojë mesditën e sotme përballë Kamerunit me rezultatim 1-0. Pjesa e parë u mbyll me rezultatim 0 me 0. Loja ishte e barabartë, vetëm me dy raste më të rrezikshme për Kamerunin.

Pjesa e dytë ishte në favor të Zvicrës, ku në minutën e 48-të ku në krahun e djathtë Shaqiri shërben një top të bukur brenda zonës dhe Embolo e dërgon në gol. Kaq ka mjaftuar që Zvicra të marrë një fitore të rëndësishme.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit