Zyrtare! Seriali televiziv “Harry Poter” merr dritën jeshile

Zyrtare! Seriali televiziv “Harry Poter” merr dritën…

Është zyrtare: Një serial televiziv i Harry Poter po vjen në shërbimin e transmetimit të njohur më parë si HBO Max. CEO i Warner Bros. Discovery, David Zaslav ka zbuluar planet për një seri televizive live-action bazuar në librat e dashur të autores kontroverse Jk Rowling. 

Zaslav e bëri njoftimin gjatë një prezantimi që zbuloi se si do të integroheshin transmetuesit HBO Max dhe Discovery+. Siç pritej, HBO Max gjithashtu është riemërtuar zyrtarisht dhe tani quhet thjesht “Max”.

Ja se si përshkruhet seriali nga Max: “Historitë nga secili prej librave të Rowling për Harry Potter do të bëhen një seri dhjetëvjeçare e prodhuar me të njëjtën mjeshtëri dhe dashuri. Seriali do të shfaqë një kast të ri për të udhëhequr një brez të ri fansash, plot detaje fantastike, personazhe shumë të dashur dhe vendndodhje dramatike që fansat e Harry Potter i kanë dashur për më shumë se 25 vjet. 

Çdo sezon do të jetë autentik për librat origjinalë dhe do të sjellë Harry Potter-in dhe këto aventura të jashtëzakonshme për audiencë të re në mbarë botën, ndërsa filmat origjinalë, klasikë dhe të dashur do të mbeten në thelb të ekskluzivitetit dhe të disponueshëm për t’u parë në mbarë botën.”

Ndër producentët ekzekutivë është edhe JK Rowling, Neil Blair, si dhe Ruth Kenley-Letts. David Heyman, i cili prodhoi të tetë filmat artistikë, është në bisedime për producentin ekzekutiv. Vazhdon kërkimi për një shkrimtar dhe prezantues.

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit