Zyrtarizohet data e zgjedhjeve të pjesshme, do të mbahen në 6 Bashki

Zyrtarizohet data e zgjedhjeve të pjesshme, do…

Ilir Meta ka zyrtarizuar datën e zgjedhjeve të pjesshme për bashkitë pa kryetarë, ndërsa ka dekretuar datën 6 si ditë kur pritet të mbahen zgjedhjet.

Postimi i Metës;

Të dashur qytetarë,

Sapo dekretova caktimin e datës 6 mars 2022, për zhvillimin e zgjedhjeve të pjesshme vendore për kryetar bashkie në Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë.

Uroj që ky proces të jetë një shembull i besimit te demokracia dhe vota e lirë!

Më Të Klikuarat

Lajmet e fundit